Najpiękniejszy dzień w życiu. Ślub i wesele w Szybie Bończyk

21-06-2015

Ślub to wyjątkowa uroczystość, którą młode pary i ich goście zapamiętują na długie lata. Dlatego przyszli małżonkowie z wielką starannością przygotowują każdy szczegół ślubnej uroczystości. Wyjątkowa oprawa, gdzie wszystko dopięte jest na ostatni guzik, czeka ich w historycznych pomieszczeniach Szybu Bończyk.

To właśnie w miejscu, gdzie w minionym stuleciu pracowali górnicy byłej już KWK „Mysłowice”, można nie tylko zorganizować huczną weselną zabawę, ale także najważniejszy punkt dnia – ślubną uroczystość, podczas której młoda para składa ślubną przysięgę. Jest to możliwe bez żadnego problemu od 1 marca 2015 roku, po tym, jak zmieniły się przepisy, według których ślub cywilny można wziąć już nie tylko w gmachu urzędu stanu cywilnego.

– Bardzo często nowożeńcy podkreślają, że chcą by było to inne miejsce niż USC. Koszt organizacji takiego ślubu to tysiąc złotych, ale musi to być miejsce bezpieczne dla uczestników, musi także podkreślać podniosłość tej uroczystości, także nie może to być np. ślub pod wodą czy w balonie. Decyzję, jakie miejsce jest godne organizacji ślubu ustala kierownik USC, po rozmowie z nowożeńcami. – mówi Małgorzata Woźniak, rzecznik prasowy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Miejscem, które spełnia wymagane kryteria, a które ponadto dodaje uroczystości magicznego klimatu jest Szyb Bończyk. Organizacja ślubu i wesela w jednym miejscu jest szczególnie korzystna dla par, których rodzina jest spoza aglomeracji i przemieszczanie się z budynku urzędu do miejsca, gdzie odbywa się wesele jest problematyczne. A jak taka ceremonia wygląda w Szybie Bończyk?

– Myślę że podobnie jak w USC, ale forma jest jednak inna. W naszym przypadku mamy budynek pokopalniany, uroczystość odbywa się w dolnej sali, w naszej sali koncertowej. Panuje tam zupełnie inny klimat niż w Urzędzie Stanu Cywilnego. Nasze pary bardzo sobie cenią to, że w miejscu gdzie się bawią, mogą wcześniej zawrzeć związek małżeński. – mówi Maciej Sikora, właściciel Szybu Bończyk.

– Jest to taki gratis. Postanowiliśmy tak to zorganizować, ponieważ w Szybie Bończyk mamy parę ciekawych sal, które mają różną formę użytkową. Oczywiście pary, które organizują u nas śluby, czyli najpiękniejszy dzień w swoim życiu, tą salę na organizację ślubu w Szybie Bończyk otrzymują w formie gratisowej. Wiadomo, że jeżeli para ma życzenia dotyczące dodatkowego wystroju, takich jak kwiaty – należy za nie dodatkowo zapłacić. Ala sama sala z całym wyposażeniem jest u nas w cenie organizacji całego wesela. – mówi Maciej Sikora.

Jeśli rozglądałeś się już za miejscem na tę jedną z najważniejszych uroczystości w życiu, gdzie wraz z drugą połówką oraz Waszymi gośćmi moglibyście poczuć wyjątkową atmosferę – nie musisz już szukać. Takie miejsce już istnieje, a jest nim Szyb Bończyk.

Materiał wideo do artykułu: http://itvm.pl/index.php/wydarzenia-2/item/4410-najpiekniejszy-dzien-w-zyciu-slub-i-wesele-w-szybie-bonczyk

Close
Close
Zapytaj o termin

Opisz nam wydarzenie, które chcesz zorganizować – wesele, bankiet, konferencję i wskaż datę.

    Przepisz kod:
    captcha
    Zapytaj o termin
    Close