Wnętrza

Sala Jan

Piękna sala z malowniczymi arkadami, pierwotnie służąca jako pomieszczenie stacji transformatorowej, dziś nosi nazwę Jan. Sala Jan zachowała w stu procentach swój postindustrialny charakter. Zdobią ją wizerunki Karlika i Karolinki, czyli Ślązaków w tradycyjnych strojach ludowych. Sala Jan pomieści maksymalnie stu gości. To idealne miejsce do organizacji wesel, spotkań biznesowych i przyjęć okolicznościowych.

Sala Zosia

W 1910 roku mieściła maszynę wyciągową z dwoma klatkami do opuszczenia materiałów i wentylator, dziś gości setki miłośników postindustrialnych klimatów. Sala Zosia to wymarzone miejsce do organizacji wesela na od 100 do 150 osób. To w tej sali odbywa się część rozrywkowo-taneczna uroczystości. Dzięki bogatemu wyposażeniu multimedialnemu (rzutnik, wifi, nagłośnienie, oświetlenie) Zosia świetnie sprawdza się również do organizacji konferencji i spotkań biznesowych.

Sala koncertowa

Ponad sto lat temu stał tutaj wentylator, który miał za zadanie wyciąganie powietrza z kopalni. Sala w 3/4 była zabudowana fundamentami, czego fragmenty są widoczne na końcu sali. Charakterystyczne drzwi to tak naprawdę pozostałości po kanałach wentylacyjnych. Prace nad renowacją sali trwały 6 miesięcy, po to, by niedługo później jej wnętrze wypełniły przepiękne melodie wystąpień artystycznych.

VIP ROOM

Podobno każdy magiczny budynek posiada tajemnicze pomieszczenia. Nie inaczej jest z Szybem Bończyk. Nasz podziemny VIP Room to wyjątkowe miejsce. Dawniej, ponad sto lat temu, w tym podziemiu znajdowały się podstawy maszyny wyciągowej i kanały wentylacyjne. Dziś mieszczą się tu: gustowna, utrzymana w postindustrialnym klimacie sala dla Młodej Pary z sejfem, a także sala VIP do organizacji spotkań na około 20 osób. To chyba jedyne miejsce na świecie, w którym możesz skorzystać z łazienki zlokalizowanej u podstawy maszyny wyciągowej!

Coctail Bar

Doskonale wyposażony, obsługiwany przez najlepszych barmanów jest jednym z ulubionych miejsc spotkań naszych gości. Bar w Szybie Bończyk to dopełnienie uroczystości weselnych i spotkań biznesowych.

Close
Close
Zapytaj o termin

Opisz nam wydarzenie, które chcesz zorganizować – wesele, bankiet, konferencję i wskaż datę.

    Przepisz kod:
    captcha
    Zapytaj o termin
    Close