Gale

wydarzenia pełne wrażeń
Uroczyste spotkania z atrakcjami

Cztery doskonale wyposażone sale w klimatycznym kompleksie to perfekcyjna przestrzeń do tego, by zorganizować wydarzenie z nieco większym rozmachem. I takimi wydarzeniami są właśnie gale.

Jako że dysponujemy przestronnymi, oddzielonymi od siebie pomieszczeniami, nie stanowi żadnego problemu organizacja złożonego przedsięwzięcia, podczas którego nakarmimy Twoich gości, zapewnimy im artystyczną rozrywkę na najwyższym poziomie i uroczyście poprowadzimy galę. Nasza podziemna sala sprawdzi się doskonale w roli wprowadzenia przerywnika do Twojego wydarzenia w postaci koncertu, z kolei sala Zosia wprost stworzona została do tego, by rozłożyć w niej czerwony dywan i zadbać o adekwatny klimat imprezy.

wydarzenia, które zapadają w pamięć

Gale w Szybie Bończyk

Różnorodne atrakcje

Nasze wnętrza przygotowane są na różnego rodzaju atrakcje. Widowiskowy koncert, występ akrobatyczny czy pokaz świateł? Jakkolwiek zechcesz urozmaicić galę, w naszych przestronnych progach znajdzie się miejsce na to, by zorganizować daną atrakcję efektownie i komfortowo dla Twoich gości. 

Nadzór specjalistów

Od lat współpracujemy z dźwiękowcami, muzykami, artystami, fotografami czy filmowcami oraz konferansjerami. Jesteśmy w stanie zadbać o perfekcyjny przebieg Twojej gali, prowadząc ją na najwyższym poziomie. To wszystko w akompaniamencie nastrojowej muzyki i zapachu aromatycznych potraw.

Doskonała obsługa kelnerska

Wytrawne, wyśmienite potrawy  zasługują na odpowiednie zaserwowanie i zaprezentowanie ich gościom. Podczas uroczystej gali nie tylko obsłużymy elegancko udekorowane stoły, ale również słowami pobudzimy wyobraźnię, wprowadzając gości w niezwykłą kulinarną podróż. 

cztery klimatyczne przestrzenie

Zobacz nasze sale

W naszym kompleksie czekać na Ciebie będą aż cztery doskonale wyposażone sale. Każda charakteryzująca się unikalnym klimatem i każda dostosowana do różnego typu wydarzeń. Sprawdź sam, co mogą Ci zaoferować mury Szybu Bończyk.

Sala Zosia

Niezwykle klimatyczna przestrzeń, będąca renowacją budynku dawnej maszyny wyciągowej o powierzchni 130 m². Dokonując modernizacji w tej przestrzeni, zadbaliśmy o zachowanie oryginalnej zabudowy, tablic BHP oraz lamp z lampowni. Industrialny, przemysłowy klimat to jeden z wielu czynników, który pozwoli zadbać o nastrój podczas Twojej gali.

 • Salawysokość 7 m, szerokość 10 m, długość 13 m
 • Scena – głębokość 2,4 m, długość 3,7 m
 • Teatralne – do 150 osób
 • U z dwóch stron – do 90 osób
 • U z zewnętrznej strony – do 50 osób
 • Szkolne – do 60 osób

Mównica, nagłośnienie, 2 mikrofony bezprzewodowe, ekran 3 x 2 m, rzutnik, flipchart. Wyjście na mini patio, winda dla osób niepełnosprawnych.

Sala Jan

Budynek dawnego wentylatora i transformatora o łącznej powierzchni liczącej aż 187 m². Salę tę zdobią kryształowe żyrandole oraz charakterystyczne filary, dzielące ją na dwie części. Dzięki temu sala Jan jest idealna na spotkania, które wymagają nieco więcej przestrzeni lub też wyraźnego podziału.

 • Pierwsza część – powierzchnia całkowita 110 m², szerokość 8 m, długość 13,7 m
 • Druga część – powierzchnia całkowita 77 m², szerokość 8 m, długość 9,5 m
 • Teatralne – do 120 osób
 • U z dwóch stron – do 80 osób
 • U z zewnętrznej strony – do 40 osób
 • Szkolne – do 50 osób

Mównica, nagłośnienie, 2 mikrofony bezprzewodowe, ekran 2 x 2 m, rzutnik, flipchart. Wyjście na patio.

Sala koncertowa

Podziemie budynku dawnego wentylatora i transformatora o powierzchni 100 m² . Sala będąca niegdyś fundamentem, na którym stał wentylator, dziś ze względów akustycznych służy jako klimatyczna przestrzeń do wydarzeń muzycznych. W jej wnętrzu znajdują się liczne eksponaty i galeria związana z Kopalnią Węgla Kamiennego Mysłowice i samym Szybem Bończyk.

 • Szerokość – 7,7 m
 • Długość – 13 m
 • Teatralne – do 90 osób
 • U z dwóch stron – do 66 osób
 • U z zewnętrznej – strony do 35 osób
 • Szkolne – do 40 osób

Mównica, nagłośnienie, 2 mikrofony bezprzewodowe, ekran 2 x 2 m, rzutnik, flipchart.

VIP room

Podziemie budynku dawnej maszyny wyciągowej liczące 55 m² . To kameralne pomieszczenie doskonale sprawdzi się na spotkania w małym gronie lub też jako garderoba dla artystów występujących na scenie sali Zosia. VIP room składa się z części z kanapami oraz oddzielnej toalety. Pomieszczenia są połączone korytarzem.

 • Część pierwsza – 25 m²
 • Część druga – 30 m²

Pojemność do 10 osób.

TV, kanapa i fotele, flipchart, szafa pancerna, osobna toaleta.

Układ pomieszczeń w szybie

Plan obiektu

Szyb Bończyk to zabytkowy kompleks pokopalniany. Kompleks składa się 4 sal, patio i mini patio, pełnego węzła sanitarnego, własnej kuchni, nowoczesnego systemu ogrzewania i klimatyzacji. Wszystkie sale są wyposażone w wentylację mechaniczną. Występuje możliwość skorzystania z windy dla niepełnosprawnych.

Budynek maszyny wyciągowej (poziom 0)

1.1. winda dla niepełnosprawnych
1.2. dodatkowe osobne wyjście
1.3. mini taras
1.4. bar/recepcja
1.5. szatnia
1.6. łącznik (recepcja)

Podziemie budynku maszyny wyciągowej (poziom -1)

2.1. gabinet dyrekcji
2.2. toaleta
2.3. zejście do podziemia
2.4. wyjście na zewnątrz
2.5. mała sala szkoleniowa

Budynek wentylatora i transformatora (poziom 0)

3.1. dwie części oddzielone filarami
3.2. toalety
3.3. patio

Podziemie budynku wentylatora i transformatora (poziom -1)

4.1. klimatyczna sala konferencyjna
4.2. toalety
4.3. kuchnia

Zobacz zdjęcia

Sprawdź sam, jak wyglądają gale w Szybie Bończyk. Wybraliśmy dla Ciebie najciekawsze ujęcia, byś mógł poczuć na własnej skórze klimat, jaki towarzyszy wydarzeniom tego typu.

Close
Close
Zapytaj o termin

Opisz nam wydarzenie, które chcesz zorganizować – wesele, bankiet, konferencję i wskaż datę.

  Przepisz kod:
  captcha
  Zapytaj o termin
  Close