Wesela i śluby

Ceremonie i wesela w szybie bończykCere
Uczyńmy ten dzień niezapomnianym

Nie bez powodu dzień ślubu i wesela nazywa się jednym z najważniejszych dni w naszym życiu. Ogrom wzruszeń, spotkania z najbliższymi, celebrowanie miłości i radosna zabawa do samego rana, którą wspominać będziemy jeszcze przez długie lata. Warto więc zadbać o to, by to wydarzenie oprawione zostało w jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny klimat. 

W Szybie Bończyk od lat gościmy Pary Młode z ich rodzinami, doświadczając wspólnie z nimi najpiękniejszych chwil. Dzięki temu doskonale znamy się na organizacji wesel, a w swojej ofercie dysponujemy wieloma uzupełniającymi usługami, pozwalającymi dopiąć wszystko na ostatni guzik. Posiadamy także odpowiednią przestrzeń do tego, by w naszych murach razem z weselem zorganizować ceremonię zaślubin.

wesele w szybie w pigułce

Najważniejsze informacje

Macie pytania? Zacznijcie tutaj!

Drogie Pary Młode! Jeżeli zastanawiacie się nad skorzystaniem z kompleksowej usługi zorganizowania wymarzonego wesela przez nasz zespół, zachęcamy do zapoznania się z poniższymi informacjami. Pozwolą one już na wstępnie rozwiać wiele wątpliwości.

Wasze przyjęcie trwa 14 godzin maksymalnie do godziny 5:00. Nie narzucamy godziny początkowej, sami wybieracie sobie godzinę początkową, z doświadczenia 14 godzin jest wystarczające i na rynku usług weselnych jednym z wyższych. Oczywiście możecie dodatkowo jeszcze wydłużyć za opłatą. Tym sposobem sami planujecie, ile będzie trwać zabawa. 

Minimalna liczba osób pełnopłatnych: sobota – 80 osób, piątek – 70 osób, czwartek – 70 osób.
Maksymalna liczba gości na sali*: 150.
*nie wliczając obsługi, lecz wliczając miejsca dla dzieci poniżej 2 roku życia.

Przyjęcia do 90 osób (nie wliczając obsługi, lecz wliczając miejsca dla dzieci poniżej 2 roku życia) organizujemy w przestrzeniach sali Jan. Pierwsza część sali przed filarami pełni w takim wypadku rolę sali konsumpcyjnej, druga część – za filarami – sali tanecznej.

W przypadku większych wesel (do 150 osób) cała sala Jan jest przeznaczona na konsumpcję, a na sali Zosia goście bawią się i tańczą. Wszystko, co odbywa się na sali Zosia słychać w głośnikach i widać na ekranach zamontowanych z jednej i drugiej strony filarów na sali konsumpcyjnej Jan, więc goście cały czas są na bieżąco.

Wesele realizowane na dwóch salach daje dodatkowy komfort dla Waszych gości, umożliwiając dostosowanie poziomu głośności według Waszych wskazówek.

Z naszej strony macie gwarancję, że w dniu Waszego wesela w obiekcie nie znajdą się żadni inni goście. Realizujemy tylko jedno przyjęcie w danym terminie, tak aby Wasz wyjątkowy dzień przebiegł bez żadnych zakłóceń. Zajmujemy się wyłącznie realizacją Waszego wymarzonego przyjęcia.

Jeśli liczba gości na Waszym przyjęciu weselnym mieści się w naszych widełkach, a w terminarzu znaleźliście odpowiadającą Wam datę, zapraszamy na obejrzenie obiektu, a następnie na podpisanie umowy i wpłacenie zadatku w wysokości 3000 zł. Umowa i wpłata są gwarancją Waszej rezerwacji.

Dzięki praktykowanej od lat zdalnej współpracy z przyszłymi Parami Młodymi, wiele ustaleń może być dokonywanych bez konieczności osobistego pojawiania się w naszym biurze. Jest to opcja niezwykle ceniona w szczególności przez pary, które na co dzień mieszkają poza granicami kraju. W obecnej sytuacji w kraju i na świecie wybierana przez coraz większe grono par. Najnowsze opracowanie naszych folderów informacyjnych pozwoli wybrać każdy, najdrobniejszy szczegół przebiegu przyjęcia – od oferty, wyglądu sali, po dodatkowe elementy menu czy dodatkowe usługi od rekomendowanych przez nas realizatorów. Wszystkie te punkty znajdą się w scenariuszu Waszego przyjęcia, który zatwierdzimy 7 dniem przed jego terminem.

Podczas Waszego przyjęcia pełnicie rolę zarówno gospodarzy, jak i gości. To ma być najwspanialszy dzień Waszego życia. I aby tak było, nad wszystkim czuwa koordynator, odpowiedzialny za realizację scenariusza oraz współpracę z pozostałymi wykonawcami usług (DJ, zespół, foto, video etc.).

Szyb Bończyk nie ma swojej bazy noclegowej, ale współpracuje z kilkoma hotelami, w których wynegocjowaliśmy dla Was specjalne ceny (sprawdź: Katalog usług). Dojazd do obiektów zajmuje 5-10 minut.

klimat i komfort dla gości

Sale i układ stołów

W Szybie Bończyk na Waszych gości czekać będą przestronne, klimatyczne pomieszczenia ze specjalnie wydzielonymi strefami tanecznymi i konsumpcyjnymi.

stol pan mlody
stol prezydialny
Na dobry początek

Pamiętajcie! Para Młoda jest najważniejsza i zawsze zajmuje honorowe miejsce na sali, przodem do wszystkich gości. Pan Młody zajmuje miejsce po lewej stronie, Pani Młoda po prawej stronie Waszego stołu.

Rozpoczynając konfigurowanie stołów na Sali weselnej, zapoznajcie się z ogólnymi informacjami przygotujcie sobie odpowiedzi na kilka podstawowych pytań:

 • Ilu macie wszystkich gości?
 • Ile w tym jest dzieci w wieku 2-10 lat oraz ile młodszych.
 • Czy wesele jest na 1 sali (80-90 osób) czy na 2 salach (80-150)?
 • Chcecie stoły okrągłe czy prostokątne?
 • Jak chcecie poinformować gości, gdzie siedzą?
Rozkład sal

W zależności od liczby gości, wesele realizujemy na jednej (sala Jan) lub dwóch salach (sala Jan + sala Zosia) – zobacz: Plan obiektu. Sala Jan przedzielona jest filarami, które w naturalny sposób wyodrębniają część taneczną.

Wesele na jednej sali realizowane jest w przypadku liczby gości od 80 do 90, natomiast w przypadku liczby powyżej 90 (do 150) jest to realizacja na dwóch salach. Wtedy sala Jan staje się salą konsumpcyjną, a sala Zosia salą taneczną.

rozklad sal szyb
sala zosia szyb bonczyk
stoly okragle wesele
stol weselny
Rozkład stołów

Dysponujemy dwoma rodzajami stołów – prostokątnymi oraz okrągłymi. Ich układ zależny jest m.in. od ostatecznej liczby osób obecnych na przyjęciu. Wszystkie informacje dotyczące usadzenia gości należy podać najpóźniej 7 dni przed weselem.

W przypadku wyboru stołów prostokątnych, przygotowujemy je zgodnie z Waszym życzeniem po wcześniejszej konsultacji, czy dane ustawienie jest możliwe z uwagi na wydawanie posiłków przez kelnerów i całą logistykę wesela. Można także łączyć układ, wykorzystując stoły okrągłe i prostokątne.

Na terenie obiektu dysponujemy własną kuchnią, w której nad jakością potraw czuwają znamienici kucharze. Waszych gości zachwyci bogactwo smaków, świeże składniki i aromat przygotowanych potraw. W naszej karcie dań znajdziecie również regionalne, górnicze pozycje, za każdym razem cieszące się niezwykłym uznaniem i zainteresowaniem. Możecie być pewni, że dobrze zadbamy o podniebienia Waszych gości. Modne w krajach anglosaskich stoły okrągłe, najczęściej wybierane przez nasze Pary Młode.

W przypadku stołów okrągłych należy pamiętać, że:

 • Przy jednym stole usadzonych jest od 12 do maksymalnie 14 osób (optymalną liczbą jest 12 – 13).
 • Liczba stołów wyliczana jest przy założeniu 12 osób na stół, czyli np. mając 100 osób, a w tym 6-cio osobowy stół pary młodej, obliczamy 94 : 12 = 7,8, czyli 8 stołów. Jeśli w takim wypadku byłoby życzenie usadzić gości przy 10 stołach, dopłata wyniosłaby 900 zł.
 • W przypadku dzieci do lat 2, które umieją już samodzielnie siedzieć, mamy możliwość zastąpienia krzesła fotelikiem do karmienia. Takie dziecko również ma swoje miejsce przy stole i jest wliczane w tę maksymalną ilość 14. Stanowczo odradzamy usadzanie dzieci na kolanach rodziców, gdyż stwarza to niebezpieczeństwo np. poparzenia potrawami
Niezapomniane doznania kulinarne

Menu weselne

Oferta Szybu Bończyk to 4 pakiety cenowe, które różnią się liczbą gwarantowanych przez nas elementów.

Menu weselne w Szybie Bończyk to najbardziej uniwersalne rozwiązania, które znakomicie sprawdziły się przy wielu realizacjach. Bazując na wieloletnich doświadczeniach, doskonale wiemy, jak wielkim dylematem Pary Młodej jest wybór optymalnego menu dla swoich gości. Dopiero stając przed wyzwaniem zapewnienia kilkudziesięciu osobom wspaniałych wrażeń smakowych, zdajemy sobie sprawę, jaki trudne jest to zadanie. Wśród weselników znajdą się przecież zarówno amatorzy wykwintnych dań i restauracji, jak i tradycjonaliści. Lubiący zjeść lekko, jak i fani soczystych mięsiw czy słodkości. Nasze menu łączy w sobie elementy kuchni tradycyjnej, wykwintnej i regionalnej – śląskiej. Gwarantujemy, że w Szybie Bończyk każdy znajdzie coś dla siebie.

Wyróżnia nas nie tylko oferowanie zarówno dań tradycyjnych, jak i wyszukanych, nietypowych potraw, ale także unikatowy i nietuzinkowy sposób ich podania. Pracują dla nas najlepsi kucharze i wyszkoleni kelnerzy.

pakiet podstawowy
Powitanie

Ceremonia przywitania pary młodej chlebem i solą, toast winem musującym, przystawka lub przekąska po oczepinach.

Obiad

Zupa do wyboru, obiad paterowany: 4 rodzaje mięsa ewentualnie ryba (2 porcje na osobę), 3 dodatki skrobiowe, 3 rodzaje surówek, sos pieczeniowy i grzybowy

Zimna płyta

Do wyboru w formie tradycyjnej na stołach lub w bufecie szwedzkim tradycyjno-wykwintna.

Trzy kolacje​​

I kolacja uroczysta (prezentowana i serwowana Parze Młodej) lub grillowa na patio latem, II kolacja talerzowana / paterowana, III kolacja talerzowana lub bufetowa (warunek miejsce i wybór zimnej płyty w formie bufetu.

Deser serwowany

Do wyboru.

Bufet kawowo-herbaciany​

Bufet wraz z ekspresem do kawy ziarnistej bez limitu do 4:30 rano​.

dodatkowo lub w kolejnych pakietach
Pakiet słodki

Bez limitu do 4:30 rano, tort wybrany z oferty cukierni, bufet słodki w witrynie meblowej (ciasta tradycyjne, ciasteczka, owoce, babeczki, muffiny, deserki) LUB stół słodki (ciasta tradycyjne, ciasteczka, owoce, babeczki, muffiny, deserki) LUB patery ciast i owoców na stołach gości.

Pakiet napojów zimnych

Bez limitu do 4:30 rano, napoje gazowane (Coca-Cola, Fanta Sprite), soki Cappy 100%, woda gazowana i niegazowana.

Pakiet alkoholi

Bez limitu do 4:30 rano, wina półwytrawne (białe, czerwone, różowe), wódka biała, piwo.

Open Bar

Obsługa barmańska 6 godzin, drinki na bazie białej wódki, whisky, ginu, rumu, likiery, owoce. Ekspres kolbowy.

gratisy dostępne w zależności od pakietu
VIP Room i strefa dla dzieci

Dostęp do strefy specjalnej dla Pary Młodej VIP Room wraz ze strefą dla dzieci (zapewnienie opieki po stronie Pary Młodej).

Śląskie powitanie

Powitanie Pary Młodej chlebem z tustym i piwem.

Dekoracja stołów

Wybór kolorystyki stołu Pary Młodej, wybór koloru serwety, obrusów oraz krzeseł, wybór numerków na stołach, gotowe kompozycje według pomysłu Szyb Bończyk lub świeże sezonowe kwiaty na stołach po promocyjnej cenie na dany sezon, zawieszki na butelki z wódką.

Oświetlenie

Iluminacja świetlna w oknach sali konsumpcyjnej.

Wyposażenie toalet

Perfumy, lakiery, środki higieniczne i kosmetyczne.

Szyb Bończyk

Zobacz zdjęcia

Sprawdź sam, jak wyglądają wesela i śluby w Szybie Bończyk. Wybraliśmy dla Ciebie najciekawsze ujęcia, byś mógł poczuć na własnej skórze klimat, jaki towarzyszy wydarzeniom tego typu.

Close
Close
Zapytaj o termin

Opisz nam wydarzenie, które chcesz zorganizować – wesele, bankiet, konferencję i wskaż datę.

  Przepisz kod:
  captcha
  Zapytaj o termin
  Close