Bankiety

oferta na wyjątkowe okazje
Uroczystość, którą zapamiętasz na długo

Bankiety wystawia się, by uczcić ważne wydarzenie w życiu osoby prywatnej lub też firmy. To bardzo wystawna uroczystość, która wymaga odpowiedniej oprawy. Klimatyczne wnętrza Szybu Bończyk z aż 4 salami to doskonała przestrzeń do zorganizowania tak ważnego wydarzenia. 

Dysponujemy zarówno salą konsumpcyjną, gdzie goście zjedzą uroczysty posiłek, salą konferencyjną, a także klimatyczną, kameralną salą o doskonałej akustyce, idealną do zorganizowania towarzyszących bankietowi występów artystycznych. A to wszystko w niezwykle klimatycznych murach pokopalnianego budynku dawnego szybu.

niepowtarzalny klimat ważnych spotkań

Uroczyste wydarzenia w Szybie

Spotkania każdego dnia tygodnia

W Szybie Bończyk swój bankiet możesz zorganizować w każdym dniu tygodnia. Od poniedziałku do środy rezerwacje możliwe są od 50 osób, w weekendy 80 osób, a czwartki i niedziele od 70 osób. Może się to różnić również w zależności o miesiąca, dlatego prosimy o kontakt w celu uzyskania aktualnych informacji

Wykwintne menu bankietowe

Na gości Twojego bankietu czekać będzie specjalnie skomponowane menu, przygotowane przez najznamienitszych kucharzy. W naszej ofercie znajdują się wykwintne przystawki, aromatyczne dania główne i najlepszy wybór alkoholi. Jesteśmy dumni także z regionalnej, kuchni serwowanej w nietypowy sposób.

Znakomita obsługa kelnerska

Fundamentem zadowolenia gości Szybu Bończyk jest doskonała obsługa kelnerska. Nieustannie szkolimy nasz zespół, co pozwala na zachowanie najwyższej jakości w każdym detalu. Od dekoracji stołów, przez serwowanie aromatycznych potraw, aż po profesjonalne, a jednocześnie ciepłe przyjęcie gości. 

4 klimatyczne przestrzenie

Zobacz nasze sale

W naszym kompleksie czekać na Ciebie będą aż 4 doskonale wyposażone sale. Każda charakteryzująca się unikalnym klimatem i każda dostosowana do różnego typu wydarzeń biznesowych. Sprawdź sam, co mogą Ci zaoferować mury Szybu Bończyk.

Sala Zosia

Niezwykle klimatyczna przestrzeń, będąca renowacją budynku dawnej maszyny wyciągowej o powierzchni 130 m². Dokonując modernizacji w tej przestrzeni, zadbaliśmy o zachowanie oryginalnej zabudowy, tablic BHP oraz lamp z lampowni. Industrialny, przemysłowy klimat to jeden z wielu czynników, który pozwoli zadbać o nastrój Twojej konferencji.

 • Salawysokość 7 m, szerokość 10 m, długość 13 m
 • Scena – głębokość 2,4 m, długość 3,7 m
 • Teatralne – do 150 osób
 • U z dwóch stron – do 90 osób
 • U z zewnętrznej strony – do 50 osób
 • Szkolne – do 60 osób

Mównica, nagłośnienie, 2 mikrofony bezprzewodowe, ekran 3 x 2 m, rzutnik, flipchart. Wyjście na mini patio, winda dla osób niepełnosprawnych.

Sala Jan

Budynek dawnego wentylatora i transformatora o łącznej powierzchni liczącej aż 187 m². Salę tę zdobią kryształowe żyrandole oraz charakterystyczne filary, dzielące ją na dwie części. Dzięki temu sala Jan jest idealna na spotkania, które wymagają nieco więcej przestrzeni lub też wyraźnego podziału.

 • Pierwsza część – powierzchnia całkowita 110 m², szerokość 8 m, długość 13,7 m
 • Druga część – powierzchnia całkowita 77 m², szerokość 8 m, długość 9,5 m
 • Teatralne – do 120 osób
 • U z dwóch stron – do 80 osób
 • U z zewnętrznej strony – do 40 osób
 • Szkolne – do 50 osób

Mównica, nagłośnienie, 2 mikrofony bezprzewodowe, ekran 2 x 2 m, rzutnik, flipchart. Wyjście na patio.

Sala koncertowa

Podziemie budynku dawnego wentylatora i transformatora o powierzchni 100 m² . Sala będąca niegdyś fundamentem, na którym stał wentylator, dziś ze względów akustycznych służy jako klimatyczna przestrzeń do wydarzeń muzycznych. W jej wnętrzu znajdują się liczne eksponaty i galeria związana z Kopalnią Węgla Kamiennego Mysłowice i samym Szybem Bończyk.

 • Szerokość – 7,7 m
 • Długość – 13 m
 • Teatralne – do 90 osób
 • U z dwóch stron – do 66 osób
 • U z zewnętrznej – strony do 35 osób
 • Szkolne – do 40 osób

Mównica, nagłośnienie, 2 mikrofony bezprzewodowe, ekran 2 x 2 m, rzutnik, flipchart.

VIP room

Podziemie budynku dawnej maszyny wyciągowej liczące 55 m² . To kameralne pomieszczenie doskonale sprawdzi się na spotkania w małym gronie lub też jako garderoba dla artystów występujących na scenie sali Zosia. VIP room składa się z części z kanapami oraz oddzielnej toalety. Pomieszczenia są połączone korytarzem.

 • Część pierwsza – 25 m²
 • Część druga – 30 m²

Pojemność do 10 osób.

TV, kanapa i fotele, flipchart, szafa pancerna, osobna toaleta.

Układ pomieszczeń w szybie

Plan obiektu

Szyb Bończyk to zabytkowy kompleks pokopalniany. Kompleks składa się 4 sal, patio i mini patio, pełnego węzła sanitarnego, własnej kuchni, nowoczesnego systemu ogrzewania i klimatyzacji. Wszystkie sale są wyposażone w wentylację mechaniczną. Występuje możliwość skorzystania z windy dla niepełnosprawnych.

Budynek maszyny wyciągowej (poziom 0)

1.1. winda dla niepełnosprawnych
1.2. dodatkowe osobne wyjście
1.3. mini taras
1.4. bar/recepcja
1.5. szatnia
1.6. łącznik (recepcja)

Podziemie budynku maszyny wyciągowej (poziom -1)

2.1. gabinet dyrekcji
2.2. toaleta
2.3. zejście do podziemia
2.4. wyjście na zewnątrz
2.5. mała sala szkoleniowa

Budynek wentylatora i transformatora (poziom 0)

3.1. dwie części oddzielone filarami
3.2. toalety
3.3. patio

Podziemie budynku wentylatora i transformatora (poziom -1)

4.1. klimatyczna sala konferencyjna
4.2. toalety
4.3. kuchnia

Zobacz zdjęcia

Sprawdź sam, jak wyglądają bankiety w Szybie Bończyk. Wybraliśmy dla Ciebie najciekawsze ujęcia, byś mógł poczuć na własnej skórze klimat, jaki towarzyszy wydarzeniom tego typu.

Close
Close
Zapytaj o termin

Opisz nam wydarzenie, które chcesz zorganizować – wesele, bankiet, konferencję i wskaż datę.

  Przepisz kod:
  captcha
  Zapytaj o termin
  Close