Orkiestra dęta KWK Wieczorek

Tradycyjne śląskie wesele nie może się obyć bez występu górniczej orkiestry. Naszym gościom proponujemy to, co najlepsze. Dlatego nawiązaliśmy na stałe współpracę z Orkiestrą Dętą KWK Wieczorek pod kierunkiem kapelmistrza Andrzeja Pisarzowskiego. To świetny pomysł na powitanie Waszych gości, które uzupełnia serwowany poczęstunek w formie sznity z tustym, ogóra i zimnego piwka. Drugim wariantem skorzystania z takiej atrakcji jest wieczorny taneczny koncert z wokalistami, który także znakomicie przyjmowany jest przez gości weselnych.

Swoją najnowszą historię orkiestra KWK „Wieczorek” tworzy pod batutą Andrzeja Pisarzowskiego, który objął funkcję kapelmistrza wiosną 1990 r. Panował wtedy w kraju trudny okres przemian społecznych, gospodarczych i politycznych, którym towarzyszyły masowe zwolnienia z górnictwa oraz likwidacja i łączenie kopalń, a orkiestry górnicze kończyły swoją działalność. Szansy na utrzymanie orkiestry przy „Wieczorku” nowy kapelmistrz upatrywał w przeprowadzeniu zmian wewnętrznych i w sposobie jej prowadzenia. Konsekwentnie i z dbałością o wysoki poziom artystyczny zmieniał oblicze zespołu wzbogacając jego brzmienie oraz rozszerzając repertuar. Obecny skład stanowi rozbudowany big-band liczący 45 instrumentalistów i 5 wokalistów. Oprócz tradycyjnego, śląskiego repertuaru wykonuje on utwory sakralne, standardy jazzowe i najnowsze przeboje muzyki rozrywkowej. Chętnie też sięga do skarbnicy muzyki klasycznej.

Orkiestra występuje – w zależności od potrzeb – jako marszowa lub estradowo-rozrywkowa. Koncertuje najczęściej na rzecz środowiska lokalnego, ale ma też na swoim koncie występy na scenach krajowych i zagranicznych. Jej bogaty repertuar został zarejestrowany na trzech płytach.

Orkiestra Dęta KWK Wieczorek
Agencja Artystyczna PRESTO
ul. Zamkowa 2, 40-413 Katowice
tel. 502 391 507
[email protected]

 

Close
Close
Zapytaj o termin

Opisz nam wydarzenie, które chcesz zorganizować – wesele, bankiet, konferencję i wskaż datę.

    Przepisz kod:
    captcha
    Zapytaj o termin
    Close