Rekordowa wigilia

środa, 25 grudzień 2019 20:34


VII Wigilia dla samotnych w Szybie Bończyk. Rekordowa ilość gości zasiadła przy wspólnym wigilijnym stole w Szybie Bończyk.

Ponad 100 osób niemających z kim spędzić tego świątecznego czasu, dzieliło się opłatkiem i życzyło wielu wspaniałości na nowy rok.

- To, że jest Was tak wielu, utwierdza nas w przekonaniu, że to co robimy, jest dobre. Że dzięki temu Wasze święta nabierają kolorów i ciepła. Jest nam ogromnie miło, że i my sami możemy spędzić ten dzień w Waszym gronie. – powiedział Maciej Sikora do zgromadzonych dziś w Szybie gości.

Warto zaznaczyć, że wiele z tych osób to już stali bywalcy świąt w Szybie. To bezsprzecznie dowodzi, jak bardzo doceniają starania inicjatorów, by czuli się tego dnia wyjątkowo, A to nietrudne mając dania podane na pięknej zastawie, jedząc wypolerowanymi sztućcami oraz będąc obsługiwani, jak w najlepszej restauracji.

Tradycyjnie wigilijny posiłek uatrakcyjniły występy artystyczne. Przed gośćmi wystąpiła Natalia Wadas grając na skrzypcach oraz 8 Drużyna Wędrownicza Orang Hutan Hufca ZHP Mysłowice śpiewając przy akompaniamencie gitary.

Goście schodzili się na godzinę 13.00, lecz Szyb już od wczesnych godzin porannych tętnił życiem – wolontariusze przygotowywali salę, upominki i posiłki. Praca wolontariusza choć na zdjęciach wygląda niepozornie, wcale nie jest łatwa.

- Tradycją jest już to, że żaden z moich pracowników nie przychodzi tego dnia do pracy. Jest w Mysłowicach całkiem spora grupa osób, które ochoczo włączają się w naszą akcję i dzięki temu możemy tak pięknie ugościć przybyłych.
Z akcji na akcję coraz więcej osób i firm włącza się w naszą inicjatywę, tworząc ten dzień jeszcze piękniejszym i bardziej obfitym.

Produkty na samą wigilię sponsorowane są przez gospodarzy, Anetę i Macieja, przez firmę Selgros oraz Dorado. Nagłośnienie i oświetlenie wykonawców zapewnia niezmiennie Artur Fila, do którego dołączył syn Alek. Tradycyjnie wspiera nas marka Merc Taxi, zapewniająca transport osób, które nie mają jak dojechać oraz Cukiernia Mateusz Skórok, zapewniająca pieczywo wigilijne i ciasto, którym uczestnicy zajadają się przy kawie i występach artystycznych.

Nasi goście rokrocznie po wspólnym posiłku, przy wyjściu do domu otrzymują świąteczny upominek, w którym z reguły znajduje się „coś na potem”, jak kawa, herbata, ciastka i inne słodkości, owoce czy konserwy. Takie paczki powstaną w tym roku przy współudziale:

Prezydenta Miasta Mysłowice Dariusza Wójtowicza
Senator Gabrieli Morawskiej-Staneckiej
Dyrektora Kancelarii Prezydenta Miasta Mysłowice Michała Woźniczko
anioła Wojciecha i Auchan z Manufaktury w Łodzi
Barbary i Dariusza Wachowiak
Piotra Olszowskiego ze Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych Nasze Mysłowice oraz Szkoły Podstawowej nr 3.
Firmy „RADZIO” Radosław Czuba
Dagmary Gliwińskiej
Grzegorza Czokajło

W tym roku goście otrzymali także coś trwałego na pamiątkę! Dzięki akcji przygotowywania kartek świątecznych, przeprowadzonej przez firmę Prototypownia i Straż Miejską Mysłowice, uczestnicy tegorocznej wigilii obdarowani zostali piękną, własnoręcznie przygotowaną kartką, która długi czas przypominać im będzie o tym dniu. Kartki przygotowane zostały z materiałów przekazanych przez firmy: Sklep dla Plastyków Matejko Katowice, Sklepik Gosi Urszula Werner-Kubacka, Katowice, Manufaktura Retro Home Anna Dera, Studio Kreatwyne Fiou Fiou Sabina Rotowska-Śpiewak, Bricks 4 kidz, Katowice, Small Wingels Shop Digital, Wycinarnia.pl - Marta Pilch.

Drugim filarem całej akcji są wspomniani wolontariusze, którzy zgłaszają się nierzadko całymi rodzinami. Przy VII wigilii dla samotnych w Szybie Bończyk pracowali:

Prezydent miasta Mysłowice Wójtowicz Dariusz
Wicemarszałek Senatu Morawska-Stanecka Gabriela
Dyrektor Kancelarii Prezydenta Woźniczko Michał
ks. Ryszka Rafał
Bąk Krzysztof
Bula Artur
Ciszak Małgorzata, Czuba Radosław, Dziuba Krzysztof i Kremzer Adam z Rady Dzielnicy Bończyk Tuwima
pracownicy biura Senator Gabrieli Morawskiej-Staneckiej
Czarnota Agnieszka
Frysztacka Asia i Dzida Aleksander z Konradem i Alicją
Henike Anna
Hajduła Arkadiusz
Krawczyk Małgorzata
Lelek Angela, Lena, Michał i Franek
Marzec Ola z córką Natalią
Michalak Sebastian
Pawlak Sławek
Pawlik Karol
Piecha Marta
Podsiadło Marcin
Ryszewska Marta z córką Anią
Słaboń Tomasz z wnuczką Wiktorią
Szydłowska Ewa
Wadas Marzena z córką Natalią
Zduniak Zbigniew
Zegarek Magdalena
Sikora Aneta, Maciek, Zosia, Janek i Halina.

- Jeśli w ferworze pracy, chcąc w ramach świątecznego upominku podsumować Wasz nieoceniony wkład, kogoś pominęliśmy, dajcie mi dyskretnie znać – prosi z przymrużeniem oka Maciej Sikora. – Zaraz uzupełnimy.

Wszystkim za włożony trud i wsparcie ogromne wyrazy uznania i ciepłe DZIĘKUJEMY! Bez Was ta akcja w takiej formie i z takim przesłaniem nie mogłaby się odbyć. Już dziś zapraszamy na kolejny ważny dzień, czyli najbliższe Śniadanie Wielkanocne.

Polityka prywatności, pliki cookies

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz na to zgodę. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności