IV Śniadanie Wielkanocne

poniedziałek, 09 marzec 2020 20:19


Już po raz 4 w wyjątkowym miejscu, jakim jest Szyb Bończyk odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, czyli Śniadanie Wielkanocne dla osób samotnych i potrzebujących. Osoby niemające wokół siebie bliskich, które przybędą na poranny świąteczny posiłek, nie będą czuć się tego dnia osamotnione. Wszystko za zasługą inicjatorów, wolontariuszy i wszystkich, którzy tego dnia dają od siebie coś bezcennego - swój czas.

Organizatorzy zachęcają do rozpowszechniania informacji, aby osoby, dla których powstała ta inicjatywa, mogły z takiej możliwości skorzystać.

Śniadanie Wielkanocne
odbędzie się
12 kwietnia o godzinie 10.00.

Zgłaszać się można osobiście lub telefonicznie:
--> osobiście codziennie w Bistro Braks ul. Ks. N. Bończyka 13 od 8.00 do 22.00
--> telefonicznie od 8.00 do 22.00 pod numerem tel. 519 116 714
--> wolontariusze, sponsorzy, artyści:
Koordynator Joanna Frysztacka 519 116 712, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub Dyrektor Maciej Sikora 519 116 713, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ZAPRASZAMY do projektu:

WOLONTARIUSZY, czyli osoby, które będą z nami od samego początku do ostatniej umytej szklanki i zgaszenia świateł w obiekcie. Zadania wolontariuszy: przygotowanie Sali, przygotowanie posiłków, obsługa szatni, wprowadzanie i usadzanie gości, wydawanie posiłków, uprzątnięcie Sali, zmywanie naczyń i sprzątnięcie kuchni, wydawanie paczek gościom.

ARTYSTÓW, którzy umilą czas naszym gościom występem artystycznym - muzycznym, wokalnym, teatralnym… wszelkie pozytywne pomysły mile widziane

SPONSORÓW, którzy zadbają o to, co znajdzie się tak na stołach, jak i w otrzymywanych przy wyjściu paczkach.

TRANSPORT, czyli firm/osób, które pomogą w dowozie i odwozie gości nie będących ze względów zdrowotnych dotrzeć do nas samemu

Organizacja i współpraca:
Aneta i Maciej Sikora, właściciele marki Braks i Szyb Bończyk
Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Nasze Mysłowice
• ks. dziekan Rafał Ryszka

oraz firma transportowej MERC TAXI od lat pomagająca w przywiezieniu i odwiezieniu gości wydarzeń, którzy z ważnych powodów nie mogą się dostać własnymi siłami

CIEKAWOSTKA
Tym, co wyróżnia akcję na tle podobnych, jest data. W Szybie Bończyk samotni są zapraszani właśnie w dzień, kiedy jest to najbardziej istotne. Tym większe znaczenie ma zaangażowanie organizatorów i wolontariuszy, którzy tego dnia wybierają służyć innym poprzez obsługiwanie i przygotowywanie imprezy. To nie pracownicy, a właśnie wolontariusze pełnią tego dnia rolę kelnerów i kucharzy.

Do zobaczenia w Szybie Bończyk!

 

Polityka prywatności, pliki cookies

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz na to zgodę. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności