Ponad 21 tys. złotych dla podopiecznych Hospicjum Cordis. Za nami I Bal Charytatywny w Szybie Bończyk.

poniedziałek, 08 luty 2016 19:43


Prawie 90 osób bawiło się w ostatnią sobotę karnawału w mysłowickim Szybie Bończyk. Okazja była szczególna - I Bal Charytatywny na rzecz podopiecznych Hospicjum Cordis. Dzięki sprzedaży biletów, wolnym datkom i sprzedaży rękodzieła wykonanego przez hospicyjnych podopiecznych i wolontariuszy, udało się zebrać w sumie ponad 21 tysięcy złotych. - Dla nas ważna jest dosłownie każda złotówka" - mówiła podczas symbolicznego otwarcia Balu Jolanta Grabowska - Markowska - założycielka i od 25 lat prezes Społecznego Towarzystwa Hospicjum Cordis, dziękując gościom za przybycie. Pieniądze zostaną wydane na zakup leków, środków medycznych i na bieżące potrzeby Hospicjum. 

Jak zapewniają organizatorzy balu, to pierwsza, ale z pewnością nie ostatnia edycja imprezy. - Na początku obawialiśmy się o frekwencję, ale jak widać goście dopisali, co ogromnie nas cieszy. Z szefową Hospicjum, Panią Jolantą Markowską uzgodniliśmy, że na kolejnym balu spotykamy się za rok, również w ostatnią sobotę karnawału, czyli 18 lutego - mówi Maciej Sikora. 

Wśród gości przeważały osoby spoza Mysłowic. Nasze miasto reprezentowali jedynie: poseł Wojciech Król, wiceprezydent Grzegorz Brzoska, radna Joanna Frysztacka i kilkoro przedsiębiorców. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku również mysłowiczanie dołączą do szczytnej inicjatywy. 

Bal rozpoczął się od kolacji, do której przygrywał duet Małgorzata Łazowska - skrzypce i Mateusz Lasatowicz - pianino. Potem wyjątkowy koncert dał Conrado Yanez, zwycięzca 10. edycji programu „Must Be The Music. Tylko Muzyka”. Filipińczyk od 20 lat mieszkający w naszym kraju wystąpił za darmo. Ze swojej gaży zrezygnowała również obsługa Szybu Bończyk. O zabawę na parkiecie zadbał znany DJ Arturo, zaś o oświetlenie - Mateusz Poliwoda. Wśród dodatkowych atrakcji wymienić trzeba także występ iluzjonisty Tomasza Kabisa oraz darmową fotobudkę. Imprezę poprowadziła Izabela Życzkowska.

Szczególne podziękowania należą się Anecie Chlebicy-Zawada z Polskiego Radia Katowice, która w wyśmienity sposób zaangażowała gości do kupna rękodzieła oraz fantów przekazanych przez darczyńców oraz Jackowi Kowalskiemu - autorowi wspaniałych zdjęć.

Bal odbył się również dzięki wsparciu Cukierni SKÓROK Arturowi Fila i Agencji PROMENADA Public Relations.

Za opiekę medialną i pomoc przy promocji wydarzenia dziękujemy dziennikarzom Telewizji Katowice, ITVM, Polskiego Radia Katowice, Dziennik Zachodniego i Naszego Miasta, Gazety Mysłowickiej oraz gazety Co Tydzień.

Polityka prywatności, pliki cookies

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz na to zgodę. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności