Sale i stoły

PAMIĘTAJCIE!

Para Młoda jest najważniejsza i zawsze zajmuje
honorowe miejsce na sali, przodem do wszystkich gości.

Pan Młody zajmuje miejsce po lewej stronie,
Pani Młoda po prawej stronie Waszego stołu.

Rozpoczynając konfigurowanie stołów na Sali weselnej, zapoznajcie się z ogólnymi informacjami przygotujcie sobie odpowiedzi na kilka podstawowych pytań:

  1. Ilu macie wszystkich gości?

  2. Ile w tym jest dzieci w wieku 2-10 lat oraz ile młodszych.

  3. Czy wesele jest na 1 sali (80-90 osób) czy na 2 salach (80-150)?

  4. Chcecie stoły okrągłe czy prostokątne?

  5. Jak chcecie poinformować gości, gdzie siedzą?

W zależności od ilości gości, wesele realizujemy na jednej (Sala Jan) lub dwóch salach (Sala Jan + Sala Zosia) – patrz PLAN OBIEKTU. Sala Jan przedzielona jest filarami, które w naturalny sposób wyodrębniają część taneczną.

Wesele na jednej Sali realizowane jest w przypadku ilości gości od 80 do 90, natomiast w przypadku ilości powyżej 90 (do 150) jest to realizacja na dwóch salach – Sala Jan jest salą konsumpcyjną, a sala Zosia salą taneczną.

Mamy do dyspozycje dwa rodzaje stołów: prostokątne i okrągłe.

STOŁY PROSTOKĄTNE

W przypadku wyboru stołów prostokątnych, przygotowujemy je zgodnie z Waszym życzeniem po wcześniejszej konsultacji, czy dane ustawienie jest możliwe z uwagi na wydawanie posiłków przez kelnerów i całą logistykę wesela. Można także łączyć układ, wykorzystując stoły okrągłe i prostokątne.

STOŁY OKRĄGŁE

Modne w krajach anglosaskich stoły okrągłe, najczęściej wybierane przez nasze Pary Młode. W przypadku stołów okrągłych należy pamiętać, że:

  • Przy jednym stole usadzonych jest od 12 do maksymalnie 14 osób (optymalną ilością jest 12-13).

  • Liczba stołów wyliczana jest przy założeniu 12 osób na stół, czyli np. mając 100 osób, a w tym 6-cio osobowy stół pary młodej, obliczamy 94 : 12 = 7,8, czyli 8 stołów. Jeśli w takim wypadku byłoby życzenie usadzić gości przy 10 stołach, dopłata wyniosłaby 900 zł.

  • W przypadku dzieci do lat 2, które umieją już samodzielnie siedzieć, mamy możliwość zastąpienia krzesła fotelikiem do karmienia. Takie dziecko również ma swoje miejsce przy stole i jest wliczane w tę maksymalną ilość 14. Stanowczo odradzamy usadzanie dzieci na kolanach rodziców, gdyż stwarza to niebezpieczeństwo np. poparzenia potrawami.

  • Wszystkie informacje dotyczące usadzenia Waszych gości podajecie najpóźniej na 7 dni przed przyjęciem.

Polityka prywatności, pliki cookies

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz na to zgodę. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności