poniedziałek, 06 luty 2017 20:44

Uwaga! Wolne terminy w 2017

Planujesz wesele w 2017 roku. W Szybie Bończyk zwolniły się dwa terminy - 30 czerwca i 22 września. Zainteresowane pary prosimy o kontakt tel. 519 116 713, od poniedziałku do piątku od 9:00 do 20:00.
sobota, 12 listopad 2016 13:16

Regulamin Konkursu „Dla naszych par”

Regulamin konkursu 
sobota, 14 styczeń 2017 12:44

Bal na którym wypada być!

Dlaczego warto wziąć udział w balu karnawałowym organizowanym przez Szyb Bończyk? Bo po pierwsze​,​ dochód z imprezy zostanie przekazany na rzecz Hospicjum Cordis, a po drugie​,​ będzie to jedyna okazja, aby pobawić w murach Szybu w tym karnawale. Termin – 18 lutego. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.
Od blisko trzech dekad Hospicjum Cordis otacza opieką dzieci i dorosłych cierpiących na chorobę nowotworową i inne schorzenia. Hospicjum świadczy bezpłatną opiekę specjalistyczną między innymi w zakresie: opieki lekarskiej, pielęgnacji, wsparcia psychologicznego i rehabilitacji.

W sobotę 18 lutego dzięki wieloletnim przyjaciołom Hospicjum Cordis – właścicielom kompleksu bankietowo-konferencyjnego Szyb Bończyk – odbędzie II Bal Charytatywny na rzecz podopiecznych ośrodka. Bal odbędzie się w murach przepięknie odrestaurowanego szybu kopalni Mysłowice przy ulicy Bończyka 13.

- Już po raz drugi bawimy się i pomagamy Hospicjum Cordis. Poprzedni bal zakończył się dużym sukcesem, mamy nadzieję, że w tym roku przekażemy jeszcze więcej środków na rzecz tego ośrodka - mówi Maciej Sikora, właściciel Szybu Bończyk.

Koszt udziału w balu to 200 zł od osoby, z czego 100 zł zostanie przeznaczone na rzecz Hospicjum. Organizatorzy balu gwarantują fantastyczną zabawę taneczną, doskonałe menu oraz szereg dodatkowych atrakcji.

Właśnie ruszyła sprzedaż biletów na II Bal Charytatywny. Rezerwacja miejsc i szczegółowe informacje: tel. 519 116 713 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
niedziela, 08 styczeń 2017 19:32

To była już 4 wigilia dla samotnych

Za nami czwarta wigilia dla samotnych i potrzebujących w Szybie Bończyk. W tym roku odwiedziło nas ponad 70 osób dla których przygotowaliśmy wieczerzę wigilijną, paczki świąteczne oraz występy artystyczne.

W tym roku pomagali nam przygotować, obsłużyć gości oraz posprzątać, wspaniałe osoby które zgłosiły się do nas jako wolontariusze. Z całym poświeceniem, w tym magicznym dniu chciały po prostu pomóc i za to należą się wam szczególne podziękowania:

Aneta Wyrzycka, Damian Roncoszek, Michał Woźniczko, Agnieszka Czarnota, Marcin Podsiadło,Sławek Pawlak, Dariusz Wójtowicz, Ewa Szydłowska, Dorota Mazur, Żogała Damian, Joanna Frysztacka,Suchy Grażyna oraz Kinga Mikos wraz z uczniami gimnazjum nr 1, którzy pomagali przy pakowaniu prezentów, w szatni oraz przy wydawaniu paczek.

Dodatkowo czas umilali poprzez występy artystyczne dzieci z przedszkola nr 20 z Bończyka, młodzież z gimnazjum nr 1 oraz zespół muzyki dawnej Canta Państwa Chojnowskich.

Darczyńcy:

- upominki przygotowane przez dzieci z przedszkola nr 20 oraz młodzież z gimnazjum nr 1

- Coca-cola

- ciasto cukiernia Skórok Mateusz

- kwiaciarnia Rosa Magda Sowa

- Dorota i Adam Jaskółka Klub Bilardowy Falcon, Instalacje elektryczne

- anonimowy darczyńca

- Zbigniew Zduniak

Organizatorzy:

- Dziekan Ks. Proboszcz Rafał Ryszka

- Piotr Olszowski F.H.U Kama

- Mops Mysłowice dyrektor Sylwia Kamraus

- Promenada Public Relations

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za wspólną realizację spotkania wigilijnego ponieważ to dziękim wam, poświęconemu czasowi, pomocy mogliśmy wspólnie zrealizować kolejną wigilię.

Już dziś zapraszamy 24.12.2017 wszystkich chętnych do udziału ale także do pomocy.

czwartek, 24 listopad 2016 09:07

Sylwester w stylu „CARNEVALE ”

W świetle nocy, w blasku gwiazd chcemy do Wenecji zabrać Was, by na wielkim „Carnevale” wszystkich gości przyjąć. Wraz z swym dworem całym będzie Doża witał Was od progu i zapraszał do zabawy na tym balu w noc magiczną, kolorami się mieniącą Będzie też i Casanova co jużdziś nam sekret zdradzi „by się bawić zacnie, długo, aż do świtu kto da radę, niech założy piękną maskę co na balu Carnevalu będzie pasowała Wam w sam raz”

Zatem drodzy moi mili W noc tę barwną, kolorową, bądźcie z nami by do rana móc świętować Nowy Rok na Carnevale:

-​W​ykwintna kuchnia - MENU ‘la CARNEVALE
-​N​apoje i soki bez ograniczeń
-​A​lkohole bez ograniczeń
-​ViP​ room
-Dj Arturo
-Niespodzianka wieczoru
-Pokaz sztucznych ogni

cena za parę 650 zł, rezerwacje Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., więcej ​i​nfo 519-116-713

Już po raz trzeci z okazji Dnia Dziecka właściciele marek Braks i Szyb Bończyk zorganizowali na terenie swojej firmy piknik dla podopiecznych domów dziecka - Ojca Pio oraz rodzinnego w Brzezince. W tym roku udało się zebrać kwotę 8 tys. złotych, która zostanie rozdzielona pomiędzy dwa Domy.


Kwadrans przed godziną 10, przy ulicach Portowej i Leśnej w Mysłowicach zjawiły się samochody firmy Merc Taxi. Dzieciaki wraz z opiekunami trafiły bezpiecznie do ogrodu firmy Braks. 

Na miejscu czekali już pracownicy. Dzieciaki zasiadły przy stolikach, na których czekały już smakołyki, przekąski i napoje. Atrakcją była czekoladowa fontanna, z której dzieci miały mnóstwo frajdy. Następnie, pod okiem kucharzy, głowni goście imprezy, przygotowali i upiekli ciasteczka. Następnie dzieciaki trafiły w ręce animatorów z Mysłowickiego Detektywa Historycznego. Nie zabrakło malowania twarzy, gier i zabaw. O stronę muzyczną zadbał ceniony i lubiany Dj Arturo. 

Punktem kulminacyjnym zabawy był grill. Znani mysłowiczanie i przedsiębiorcy ubrani w fartuchy przygotowywali i podawali dzieciakom pyszne dania: hamburgery, kiełbaski, hot-dogi i frytki. Dzieciaki były zachwycone. Impreza miała również wymiar charytatywny. Osoby serwujące posiłki postanowiły przekazać środki finansowe na potrzeby obu domów dziecka. Dodatkowo, Fundacja PKO BP przekaże środki na zakup wózka inwalidzkiego dla podopiecznego domu dziecka, chorującego na zanik mięśni. Środki zostaną przekazane po biegu charytatywnym, który odbędzie się w Mysłowicach. 


Firmy Sponsorzy:

Jakub Sagan – Brzezinka Sp.z o.o. Ska
Tomasz Benek - Nexx  s.c.
Dorota Jaskółka-Klub Bilardowy Falcon
Adam Jaskółka Instalace Elektryczne Jaskółka
Jerzy Gadomski - Remagum
Marek Richter – Górnicza Spółdzielnia Pracy
Stanisław Wszołek – Ośrodek Szkolenia Kierowców
Zakład Oczyszczania Miasta Mysłowice
Stella i Mauricio Bautista - Arkadia
Aneta i Maciej Sikora – Braks Restauracje 

Osoby publiczne:
Poseł na Sejm Wojciech Król 
Prezydent Edward Lasok
Dziekan Ksiądz Proboszcz Parafii na Bończyka Ryszka Rafał 
Prezes Hospicjum Cordis Jolanta Markowska
Wice przewodniczący Rady Miasta Wiesław Tomanek
Komendant Straży Pożarnej Bebło Krystyn 
Dyrektor oddziału PKO BP Trzepietowska Marzanna
Przewodniczący ZZG w Polsce Sebastian Czogała 
Dyrektor Mosir Mysłowice Bartłomiej Gruchlik
Dyrektor Promenada PR Michał Woźniczko


Firmy dzięki którym ten dzień mógł się odbyć:

1. MDH Mysłowicki Detektyw Historyczny animacje , zabawy
Agnieszka Czarnota , Grażyna Suchy Aneta Wyrzycka Patrycja Wyrzycka

2. Dj ARTURO – Artur Kordjaka -moprawa muzyczna

3. MERC TAXI - transport

Sławek Durnaś
Roman Okoński
Adam Kulik

4.PROMENADA PUBLIC RELATIONS 
Karolina Bittner i Michał Woźniczko

wsparcie marketingowe, obsługa prasowa, foto

Prawie 90 osób bawiło się w ostatnią sobotę karnawału w mysłowickim Szybie Bończyk. Okazja była szczególna - I Bal Charytatywny na rzecz podopiecznych Hospicjum Cordis. Dzięki sprzedaży biletów, wolnym datkom i sprzedaży rękodzieła wykonanego przez hospicyjnych podopiecznych i wolontariuszy, udało się zebrać w sumie ponad 21 tysięcy złotych. - Dla nas ważna jest dosłownie każda złotówka" - mówiła podczas symbolicznego otwarcia Balu Jolanta Grabowska - Markowska - założycielka i od 25 lat prezes Społecznego Towarzystwa Hospicjum Cordis, dziękując gościom za przybycie. Pieniądze zostaną wydane na zakup leków, środków medycznych i na bieżące potrzeby Hospicjum. 

Jak zapewniają organizatorzy balu, to pierwsza, ale z pewnością nie ostatnia edycja imprezy. - Na początku obawialiśmy się o frekwencję, ale jak widać goście dopisali, co ogromnie nas cieszy. Z szefową Hospicjum, Panią Jolantą Markowską uzgodniliśmy, że na kolejnym balu spotykamy się za rok, również w ostatnią sobotę karnawału, czyli 18 lutego - mówi Maciej Sikora. 

Wśród gości przeważały osoby spoza Mysłowic. Nasze miasto reprezentowali jedynie: poseł Wojciech Król, wiceprezydent Grzegorz Brzoska, radna Joanna Frysztacka i kilkoro przedsiębiorców. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku również mysłowiczanie dołączą do szczytnej inicjatywy. 

Bal rozpoczął się od kolacji, do której przygrywał duet Małgorzata Łazowska - skrzypce i Mateusz Lasatowicz - pianino. Potem wyjątkowy koncert dał Conrado Yanez, zwycięzca 10. edycji programu „Must Be The Music. Tylko Muzyka”. Filipińczyk od 20 lat mieszkający w naszym kraju wystąpił za darmo. Ze swojej gaży zrezygnowała również obsługa Szybu Bończyk. O zabawę na parkiecie zadbał znany DJ Arturo, zaś o oświetlenie - Mateusz Poliwoda. Wśród dodatkowych atrakcji wymienić trzeba także występ iluzjonisty Tomasza Kabisa oraz darmową fotobudkę. Imprezę poprowadziła Izabela Życzkowska.

Szczególne podziękowania należą się Anecie Chlebicy-Zawada z Polskiego Radia Katowice, która w wyśmienity sposób zaangażowała gości do kupna rękodzieła oraz fantów przekazanych przez darczyńców oraz Jackowi Kowalskiemu - autorowi wspaniałych zdjęć.

Bal odbył się również dzięki wsparciu Cukierni SKÓROK Arturowi Fila i Agencji PROMENADA Public Relations.

Za opiekę medialną i pomoc przy promocji wydarzenia dziękujemy dziennikarzom Telewizji Katowice, ITVM, Polskiego Radia Katowice, Dziennik Zachodniego i Naszego Miasta, Gazety Mysłowickiej oraz gazety Co Tydzień.

środa, 03 luty 2016 15:18

Do 1000 osób - nowe możliwości

Wysoko cenią sobie Państwo organizację przyjęć w Szybie Bończyk? Teraz, dzięki współpracy z pobliskim Szybem Wilson powiększa się nasza oferta na organizację imprez. Już nie tylko 160 ale nawet do 1000 osób może doskonale bawić się na spotkaniu firmowym, biesiadzie, koncercie lub podczas dowolnej imprezy okolicznościowej. Niezmienne pozostają - wysoka jakość usług i znakomita kuchnia, z których słynie Szyb Bończyk.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą nową ofertą. Więcej informacji pod numerem telefonu: 519-116-713. 

Szyb Wilson mieści się zaledwie kilometr od naszego obiektu, przy ulicy Oswobodzenia 1 w Katowicach. Obiekt, który pełni funkcję galerii można odwiedzać codziennie w godzinach od 9 do 19. 

poniedziałek, 04 styczeń 2016 20:13

Sylwester 2015

Ach, cóż to była za noc... Do białego rana komplet gości doskonale bawił się podczas imprezy sylwestrowej w Szybie Bończyk. W tym roku, motywem przewodnim była muzyczna podróż wehikułem czasu dowodzonym przez Actor organizacja imprez.

Nie zabrakło muzyki i pokazów tańca od lat 20 do współczesności. W przerwach, goście nocy sylwestrowej rozkoszowali się smakiem znakomitych dań.

Z okazji Nowego Roku, pragniemy złożyć Państwu najlepsze życzenia: zdrowia i wszelkiej pomyślności. Szyb Bończyk

niedziela, 03 styczeń 2016 19:58

Wesele Łukasza i Magdy Milik

Za nami magiczne wesele Łukasza i Magdy Milik. Uroczystość swoim występem uświetnili: zespół Gruff z Bartkiem Przytułą, Molo&Frodo i Elektryczny Tomek, a także Grzegorz Stasiak.

W tym dniu nie zawiedli również koledzy z drużyny Piwkarzyki Tychy Futsal Club, gdzie gra Łukasz. To oni przygotowali fantastyczną oprawę zamykając na chwilę ulicę Bończyka. Niespodzianką dla gości weselnych był fakt, że do końca nie wiedzieli, gdzie będzie odbywać się uroczystość weselna.

Prywatnie Łukasz jest bratem Arkadiusza Milika, którym również gościł w Szybie Bończyk. Cieszymy się, że Szyb Bończyk został wybrany na tak wyjątkową uroczystość weselną.

Poseł podaje do stołu. Ksiądz dziekan nalewa zupę. Radna zbiera naczynia ze stołu. Przedsiębiorcy i społecznicy - w roli kelnerów - zbierają zamówienia. Za nami kolejna, wyjątkowa wigilia w murach Szybu Bończyk. Dla osób samotnych i potrzebujących. Organizatorzy w dniu 24 grudnia na chwile przerwali swoje domowe obowiązki, by podzielić się dobrem z osobami samotnymi.

Zaczęło się od słów modlitwy i przełamania opłatkiem. Potem uczestnicy zasiedli do uroczystej wigilii. W spotkaniu uczestniczyła także mysłowicka młodzież, która wystąpiła z programem artystycznym. 

Organizatorzy:

Ksiądz Dziekan Rafał Ryszka
Aneta i Maciej Sikora firma Szyb Bończyk, Braks
Piotr Olszowski- właściciel firmy Centrum Usługowo Szkoleniowe KAMA

Podziękowania dla osób i firm, które wzięły udział:
Cukiernia Mateusz Skórok
Wojciech Król Poseł na Sejm
ks. Przemysław Budniak
ks. Marek Skrzydlewski
Brzezinka Sp. Z o.o.
Merc Taxi
Joanna Frysztacka Radna Miasta Mysłowice
Promenada Public Relations Michał Woźniczko
Agnieszka i Leonard Czarnota
Michalak Sebastian

Spotkanie uświetniły programem artystycznym:
Przedszkole nr 20
Szkoła Podstawowa nr 3
Gimnazjum nr 1

Prezenty prace wykonały dzieci z Przedszkola nr 9 oraz nr 20

Ślub to wyjątkowa uroczystość, którą młode pary i ich goście zapamiętują na długie lata. Dlatego przyszli małżonkowie z wielką starannością przygotowują każdy szczegół ślubnej uroczystości. Wyjątkowa oprawa, gdzie wszystko dopięte jest na ostatni guzik, czeka ich w historycznych pomieszczeniach Szybu Bończyk.
Strona 1 z 2